Z dumą prezentujemy sylwetkę naszego artysty rezydenta, który do końca kwietnia będzie gościł twórczo w naszej galerii.
Paweł Korbus - artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierunkiem dr hab. Jadwigi Sawickiej, absolwent edukacji artystycznej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany hybrydowymi formami performatywnymi w których operuje technikami wizualnymi, fizyczną obecnością i dźwiękiem. Prowadzi interdyscyplinarną działalność edukacyjną, gdzie łączy techniki pracy z ciałem, głosem oraz techniki sztuk wizualnych.
Więcej informacji:
Członek międzynarodowych kolektywów Dystopic Symptoms PL/D/Tr oraz Antakya Performative Collective PL/TR z którym realizował projekt Performing (In)visible Bordes Bejrut, Liban 2018. Stypendysta Visegrad Artist Residency Program 2016 z projektem „ID-Influence Diagram”, stypendysta Prezydenta Miasta Lublin – projekt Miejsca – nie miejsca” 2017. Lider projektów performatywno-badawczych takich jak: „Odyseja Performera” 2015-2020 “Cross the Lands and Lens in the Eyes”2015 "O Miłości" (2014-2017r.), Dom/Awatar/Translokacja (2013 r.) Wraz z Teatrem Chorea i Fabryką Sztuki w Łodzi współprowadził artystyczno-edukacyjny program z grupami defaworyzowanymi „Uwaga Człowiek! Napięcia miasta”. W 2012 r. Rezydent w AGÜSAD Antakya Contemporary Art Association w Turcji. Swoje performance prezentował m.in. na ZAZ Festiwal 2019 Tel Awiw/ Arad, Festiwal Interakcje 2019 w Piotrkowie Trybunalskim, Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku 2019, ZABIH Festival 2018, Lwów, Festiwal Filmu Awangardowego LAVA 2018, Forgetting/Remembering Performance Art Meeting 2017 Istambuł, Supermarket Independent Art Fair Stockholm 2015, Bruno Schulz Festival Drohobycz 2014 - Ukraina, Performance Month Berlin 2014, Bedesten Festival 2012 Antiochia, Turcja, Platforma Performance 2009.
- "Poniewczasie" - performanse w wykonaniu Pawła Korbusa i Martyny Karpowicz, realizowany w ramach rezydencji artystycznej w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie, zaprezentowany zostanie w formie online podczas XIX Seminarium Feministycznego: Drogi do feminizmu organizowanego przez galerię lokal_30 w Warszawie.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2813377808902021/
Wydarzenie odbyło się dnia 17 kwietnia o godzinie 15:00.
- "Halo Krosno" - Spotkanie z Pawłem Korbusem Zapraszamy na rozmowę z rezydentem naszej galerii Pawłem Korbusem. Artysta pokaże swoje wybrane prace videoperformance, opowie o nich, odpowie na Państwa pytania i zada swoje: co to za miejsce?
„Chciałbym poznać miejsca w Krośnie z perspektywy osób tu mieszkających. Chodzi mi o miejsca nasycone Waszymi osobistymi historiami albo miejsca wspólne, ważne dla wszystkich Krośnian. Nie muszę być szczególnie piękne, ale specyficzne, takie, których nie ma w przewodniku turystycznym. Postaram się odwiedzić wszystkie zaproponowane miejsca by lepiej poznać Krosno i na różne sposoby odnieść się do nich w swojej praktyce artystycznej. Bardzo proszę w komentarzu napiszcie krótko, co to za miejsce, czym się charakteryzuje i jak je znaleźć. Można wysłać pinezkę na mapie Google, opisać drogę lub pokierować mnie tam w inny sposób."
Link: https://zoom.us/j/93227993031?fbclid=IwAR2xN3MRoeKwJS0z4vorzQIaIQMDen7urH8sCxiiquoHErWR7_cSPyyZkUg#success
Link do zapisu rozmowy: https://youtu.be/CbM5gVI4tnc
Wydarzenie odbyło się 25 kwietnia o godzinie 11:00