Projekt „Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod” współfinansowany przez Unię Europejską na potrzeby Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
Załącznik nr 2
do Regulaminu udzielania zamówień publicznych
o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł netto,
w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie
ZAPYTANIE OFERTOWE
z dnia 01.09.2021 roku.
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę dostaw/usług/ robót budowlanych*
-
Nazwa przedmiotu zamówienia
„Audyt zewnętrzny wydatków oraz kontrola zamówień publicznych
w projekcie „Promotion and preservation of culture heritage in the area
of Krosno and Uzhgorod” dotyczących części projektu odpowiadającej zakresowi rzeczowemu Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie”, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
-
Wprowadzenie
-
Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.).
-
Postępowanie prowadzone jest na podstawie procedury określonej w § 6 Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł, stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 2/2021 Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie z dnia 4 stycznia 2021 r.
-
Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności i równego traktowania Wykonawców.
-
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
-
Nazwa oraz adres Zamawiającego
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4
38-400 Krosno
NIP 684-10-47-374.
-
Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa: „Audyt zewnętrzny wydatków oraz kontrola zamówień publicznych w projekcie „Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod” dotyczących części projektu odpowiadającej zakresowi rzeczowemu Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie”.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską na potrzeby Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
Audytor zewnętrzny zobowiązany będzie zapoznać się z dokumentacją projektową,
w tym w szczególności z umową o dofinansowanie nr PLBU.01.01.00-18-0824/19-00, Addendum nr PLBU.01.01.00-20-0824/19-01 oraz Addendum nr PLBU.01.01.00-20-0824/19-02 wraz ich załącznikami tj. szczegółowym opisem projektu oraz budżetem projektu, Podręcznikiem Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 (część II realizacja projektu - drugi nabór wniosków) oraz Wytycznymi do weryfikacji wydatków w ramach Programu.
Do zadań audytora należeć będzie zapewnienie, że wydatki w ramach projektu
są zgodne z prawem krajowym, z prawodawstwem unijnym, a także zostały poniesione zgodnie z wymaganiami dokumentów programowych i postanowieniami umowy. Zadaniem audytora będzie potwierdzenie ścieżki audytu w tym, potwierdzenie, że usługi i dostawy zostały wykonane, dostarczone lub zainstalowane oraz, że wydatki deklarowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zostały zapłacone. W tym celu audytor przeprowadzi weryfikację formalną, rachunkową i merytoryczną wydatków przedstawionych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie w raporcie
z realizacji projektu, aby zapewnić, że wydatki:
1. zostały poniesione zgodnie warunkami umowy o dofinansowanie
oraz budżetem projektu;
2. mieszczą się w katalogu wydatków kwalifikowalnych określonym w
dokumentach programowych w zakresie kwalifikowania wydatków i umowie
o dofinansowanie;
3. zostały faktycznie poniesione w okresie kwalifikowalności wydatków projektu;
4. zostały poniesione zgodnie z zasadami racjonalnej gospodarki finansowej,
w szczególności najkorzystniejszej relacji nakładów do rezultatów;
5. zostały prawidłowo udokumentowane;
6. zostały ujęte w ewidencji księgowej.
Audytor prowadzi weryfikację wydatków na podstawie obowiązujących go procedur kontroli ustanowionych w Programie oraz zgodnie z:
1) Międzynarodowym Standardem Usług Pokrewnych 4400 Usługi wykonywania procedur przewidzianych dla informacji finansowych w wersji wydanej przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC);
2) Kodeksem etyki zawodowych księgowych opracowanym i wydanym przez Radę Międzynarodowych Standardów Etyki dla Księgowych IFAC.
Zgodnie z zapisami projektu zaplanowane jest złożenie jednego raportu końcowego
z realizacji - najpóźniej 3 miesiące od zakończenia projektu.
Szczegółowy tryb pracy audytora oraz wzory dokumentów niezbędnych przy realizacji zamówienia określają Wytyczne do weryfikacji wydatków w ramach Programu dostępne pod adresem:
https://www.pbu2020.eu/files/uploads/pages_en/Programme%20documents/Guidelines%20on%20expenditure%20verification/Ver%2050/Guidelines%20on%20expenditure%20verification%20v.%205%20July%202020_EN%20updated%20clear.zip
-
Podstawowe informacje na temat projektu
Liderem projektu jest Gmina Miasto Krosno, a Partnerami projektu są: Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie (Polska), Miasto Uzhgorod (Ukraina) oraz Transkarpacka Komisja Filmowa (Ukraina).
Celem ogólnym projektu jest promocja dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców
i turystów odwiedzających Krosno i Uzhgorod w celu zwiększenia świadomości
i zainteresowania historią obu regionów.
Cele szczegółowe:
-
Stymulowanie współpracy transgranicznej w zakresie promocji i ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego.
-
Podnoszenie świadomości wśród ogółu społeczeństwa i grup docelowych na temat wartości dziedzictwa kulturowego i historycznego w Krośnie
i Uzhgorodzie. -
Informowanie szerszej publiczności o dziedzictwie historycznym i kulturowym miast polsko-ukraińskiego pogranicza poprzez stworzenie i wydanie materiałów multimedialnych (animacja i film).
Dodatkowe informacje:
-
Wartość projektu wynosi: 60 630,00 euro.
-
Wartość projektu dotycząca działań Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie podlegających kontroli audytora wynosi: 24 445,00 euro.
-
Okres realizacji projektu: 01.04.2020 r. – 31.09.2021 r.
Kluczowe działania zaplanowane i przeprowadzone w ramach projektu w części dotyczącej Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie:
Działanie 1.
Działanie obejmowało przeprowadzenie wśród młodzieży konkursu na najciekawszą prezentację dziedzictwa kulturowego i historycznego Krosna (film, animacja, kolaż, grafika).
Działanie 2.
W Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie została zorganizowana Konferencja Filmowa, która objęła zagadnienia związane z promocją dziedzictwa kulturowego poprzez film i kreatywne media (takie jak animacja, komiks i inne) oraz edukację kulturową.
Działanie 3.
Stworzenie wirtualnego przewodnika po Krośnie w formie filmu ukazującego dziedzictwo kulturowe i historię Krosna.
Działanie 4.
W wyniku realizacji działania powstaną także materiały promocyjne, w tym między innymi pendrivy i płyty CD, na których znajdą się powstałe filmy promujące dziewictwo kulturowe i historyczne miast Krosna i Uzhgorodu. Na zakończenie realizacji projektu zostanie wydana publikacja podsumowująca projekt, w tym prezentujący proces powstawania animacji oraz filmu promocyjnego, a także będzie zawierała najważniejsze informacje na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego obu miast partnerskich. Teksty w publikacji zostaną przetłumaczone na język polski, ukraiński oraz angielski. Publikacja będzie przekazywana wraz z innymi gadżetami promującymi projekt (pendrive z animacją oraz filmem, notatnik, długopis magnes, kalendarz torbę oraz plakat promujący działania projektowe) do punktów informacji turystycznej i jednostek kultury na terenie Krosna i Uzhgorodu.
Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie w ramach projektu zaplanowało wydatki związane z: przeprowadzeniem warsztatów, stworzeniem animacji, organizacją konferencji filmowej, stworzeniem filmowego przewodnika po Krośnie i publikacji
o projekcie, zakupem materiałów i usługami promocyjnymi, przeprowadzeniem audytu zewnętrznego oraz zakupem materiałów biurowych.
-
Termin realizacji:
Od dnia podpisania umowy do dnia zatwierdzenia raportu końcowego z realizacji projektu.
Planowany termin wykonania audytu:
Przeprowadzenie audytu do 30 dni dla raportu końcowego (od momentu uzyskania wszystkich niezbędnych materiałów).
-
Warunki udziału w postępowaniu oraz sposób dokonywania oceny spełnienia warunków
7.1. Warunki udziału:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, iż audytor:
-
spełni co najmniej jedno z następujących wymagań:
• jest członkiem krajowego organu lub podmiotu ds. rachunkowości lub audytu, który jest z kolei członkiem IFAC;
• jest członkiem krajowego organu lub podmiotu ds. rachunkowości lub audytu. Jeśli taka organizacja nie jest członkiem IFAC, audytor musi zobowiązać się do realizacji prac zgodnie ze standardami i kodeksem etyki IFAC oraz posiadać co najmniej jeden z certyfikatów: CIA, CGAP, ACCA, CIMA.
• jest zarejestrowanym jako biegły rewident w rejestrze biegłych rewidentów prowadzonym przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów.
-
spełni jedno z poniższych wymagań:
• przeprowadził kontrolę prawidłowości co najmniej 10 postępowań
o zamówienie publiczne objętych ustawą Prawo zamówień publicznych;
• świadczył co najmniej 10 usług, których przedmiotem było doradztwo prawne w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych obejmujących m.in. sporządzanie pisemnych opinii prawnych, reprezentowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą.
-
posiada znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Kwalifikacje określone w pkt. 1 i 2 mogą być wykazane przez dwóch audytorów (np. współpraca cywilnoprawna z innym audytorem, umowa o współpracę, firma dysponująca kilkoma audytorami itd.), przy czym każdy z punktów musi być spełniony w całości przez jednego audytora (tzn. sytuacje, w których np. jeden audytor potwierdzi wykonanie 5 kontroli oraz drugi również wykaże wykonanie
5 kontroli, nie będą uznawane za spełnienie ww. warunków).
-
Bez względu na fakt, iż ISRS 4400 stanowi, że w odniesieniu do zaleceń dotyczących uzgodnionych procedur niezależność nie jest konieczna, wymaga się, aby audytorzy spełniali wymogi niezależności zawarte w Kodeksie etyki zawodowych księgowych IFAC. Ponadto określa się niezależność audytora jako niezależność organizacyjną od struktur instytucjonalnych i działalności operacyjnej beneficjenta (Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie), w tym działań realizowanych w ramach projektu. Naruszeniem obiektywizmu i niezależności będzie świadczenie usług ubezpieczeniowych, doradczych, konsultingowych dotyczących działalności beneficjenta (Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie) w ciągu dwóch lat poprzedzających rozpoczęcie świadczenia usługi weryfikacji projektu, z wyjątkiem świadczenia usług dotyczących weryfikacji projektów finansowanych ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa oraz Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Naruszeniem niezależności będzie posiadanie udziałów, akcji lub innych tytułów własności w jednostce audytowanej. Naruszeniem obiektywności jest zaistnienie konfliktu interesów, kiedy bezstronne i obiektywne pełnienie funkcji przez audytora jest zagrożone
z uwagi na względy rodzinne, emocjonalne, sympatie polityczne lub przynależność państwową, interes gospodarczy lub jakiekolwiek inne interesy wspólne z beneficjentem (Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie) podlegającym kontroli, dostawcami usług w weryfikowanym projekcie lub podmiotami zaangażowanymi we wdrażanie Programu. Takie sytuacje obejmują te działania lub relacje, które mogą pozostawać w sprzeczności z interesami beneficjenta (Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie). Niezależność i obiektywizm audytora jest postrzegana jako konieczność unikania jakichkolwiek sytuacji mogących prowadzić do konfliktu interesów, w tym unikania sytuacji, gdy istnieje choćby tylko teoretyczna możliwość, że interes osobisty przeważy nad wynikiem prowadzonej weryfikacji.
Audytor będzie ujawniać KPK wszystkie znane mu istotne fakty, które, o ile nie zostaną ujawnione, mogą zaburzyć postrzeganie obiektywizmu i niezależności przeprowadzanej przez niego weryfikacji. Audytor musi być również niezależny w odniesieniu do innych pomiotów odpowiedzialnych za wdrażanie Programu,
w tym WST, IZ, IA, KPK. Rozpoczęcie weryfikacji możliwe jest po uprzednim podpisaniu deklaracji o bezstronności i poufności.
7.2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, wraz
z ofertą należy złożyć następujące dokumenty:
1. Wykaz osób skierowanych do realizacji usługi (Załącznik nr 2 do ogłoszenia).
2. Oświadczenie o spełnianiu wymagań określonych w pkt. 7.1. ppkt 1-3 (Załącznik nr 3 do ogłoszenia).
3. Oświadczenie o bezstronności i poufności (wersja w języku polskim
i angielskim) podpisane przez audytora/każdego z audytorów oddzielnie (Załącznik nr 4 do ogłoszenia)
7.3. Do oferty należy dołączyć dodatkowo:
1. Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych z Zamawiającym (Załącznik nr 5 do ogłoszenia)
2. Klauzula RODO (Załącznik nr 6 do ogłoszenia) - wypełnia każda z osób, której dane zostały wykazane w Ofercie Wykonawcy.
W terminie 5 dni od rozstrzygnięcia postępowania, wybrany Wykonawca przedłoży Zamawiającemu:
a) Listę sprawdzającą do aprobaty audytora (Załącznik nr 7 do ogłoszenia) wypełnioną w języku polskim i angielskim i podpisaną przez audytora/każdego
z audytorów oddzielnie;
b) Potwierdzone za zgodność z oryginałem dokumenty potwierdzające spełnienie warunku udziału z postępowaniu określonego w pkt. 7.1. ppkt 1-3, np. odpowiednie certyfikaty, w tym dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego, wypis z rejestru Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, referencje, protokoły lub inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte
w oświadczeniu o spełnianiu wymagań określonych w pkt. 7.1. ppkt 1-3.
-
Informacja o wykluczeniu
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę:
a) który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu;
b) który jest powiązany z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań
w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności:
1) na uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
2) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji;
3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa
lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia
lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Spełnienie tego warunku na podstawie oświadczenia wg wzoru (Załącznik nr 5 do ogłoszenia).
Oferenci, którzy nie przedłożą oświadczenia o braku powiązań z Zamawiającym, zostaną odrzuceni z przyczyn formalnych.
-
Wymagane dokumenty
1) Opis sposobu przygotowania ofert.
a) Oferent składa ofertę na całość przedmiotu zamówienia.
b) Treść oferty musi odpowiadać treści niniejszego ogłoszenia. Oferta powinna zostać w pełni wypełniona.
c) Oferent może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
d) Ofertę złożoną po terminie Zamawiający pozostawi bez rozpatrzenia.
e) Oferta powinna zostać złożona na Formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
2) Do oferty należy dołączyć:
a) Wykaz osób skierowanych do realizacji usługi (Załącznik nr 2 do ogłoszenia)
b) Oświadczenie o spełnianiu wymagań określonych w pkt. 7.1. ppkt 1-3 (Załącznik nr 3 do ogłoszenia)
c) Oświadczenie o bezstronności i poufności (wersja w języku polskim
i angielskim) podpisane przez audytora/każdego z audytorów oddzielnie (Załącznik nr 4 do ogłoszenia)
d) Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych
z Zamawiającym (Załącznik nr 5 do ogłoszenia)
e) Klauzula RODO (Załącznik nr 6 do ogłoszenia).
3) Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, trwałą, czytelną techniką. Wszystkie kartki oferty powinny być trwale spięte, a każda strona ponumerowana
u dołu strony i zaparafowana lub podpisana przez Oferenta. Wszystkie kopie powinny być oznaczone „Za zgodność z oryginałem”, zawierać datę i podpis Oferenta. Dopuszcza się możliwość stosowania zwrotu „Za zgodność z oryginałem od str. do str.”. Oferta powinna zawierać datę sporządzenia oraz czytelny podpis Oferenta.
4) Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby Oferenta uprawnioną/ne do zaciągania zobowiązań w jego imieniu bądź przez ustanowionego przez nią/nie pełnomocnika/ów.
Pełnomocnictwo, o którym mowa w niniejszym punkcie musi zostać złożone wraz
z ofertą w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
5) Zasady podpisywania oferty dotyczą wszystkich jej dokumentów (informacji, wykazów, oświadczeń) oraz potwierdzania za zgodność z oryginałem składanych kopii.
6) W ramach zamówienia nie ma możliwości składania ofert wariantowych.
7) Osobą wyznaczoną do kontaktu z Oferentami jest:
Pani Katarzyna Solińska, tel. 13 43 261 87.
8) Sposób porozumiewania: ewentualne pytania związane z przedmiotem zamówienia należy przesyłać na adres e-mail: k.solinska@bwakrosno.pl
-
Wadium, oferty częściowe i wariantowe.
Zamawiający nie przewiduje wniesienia wadium przez Oferentów.
Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych ani wariantowych.
-
Miejsce i termin składania ofert, otwarcie ofert
-
Ofertę stanowiącą odpowiedź na zapytanie należy składać w terminie do dnia 10.09.2021 r. (liczy się data stempla pocztowego), w zamkniętej kopercie opisanej:
-
Audyt zewnętrzny wydatków oraz kontrola zamówień publicznych w projekcie „Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
z dopiskiem „Nie otwierać przed 16.09.2021 r.
-
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego:
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4
38-400 Krosno
-
W przypadku nieprawidłowego zaadresowania lub zamknięcia koperty Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za złe skierowanie przesyłki i jej nieterminowe dostarczenie jak i przedterminowe otwarcie.
-
Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego:
Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie
ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4
38-400 Krosno
w dniu 16.09.2020 r. o godz. 12:00, II piętro, sala audiowizualna.
Otwarcie ofert jest jawne.
-
Protokół wraz z załącznikami składanymi przez Zamawiającego i Wykonawców oraz umowa jest jawny. Zamawiający prześle Wykonawcy protokół z sesji otwarcia ofert na pisemny wniosek Wykonawcy.
-
Kryterium oceny ofert: cena 100% - maks. 100 pkt.
W cenie należy uwzględnić wszystkie koszty związane z kompleksową realizacją przedmiotu zamówienia.
Przed oceną ofert Zamawiający sprawdzi formalną stronę uczestnictwa Oferentów
w postępowaniu i określi, czy każda z ofert spełnia wymagane warunki oraz czy została prawidłowo podpisana.
Zamawiający zastrzega sobie na etapie oceny ofert możliwość żądania dodatkowych wyjaśnień dotyczących jej treści.
-
Wybór oferenta
Zamawiający przyzna zamówienie wykonawcy, który spełniając warunki udziału
w postępowaniu zaoferuje najniższą cenę za realizację zamówienia.
Audytor wskazany (wybrany w postępowaniu przez beneficjenta – Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie) musi zostać zaaprobowany przez Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK). W celu uzyskania aprobaty, Zamawiający zobowiązany będzie do przedstawienia KPK listy sprawdzającej ze wskazaniem proponowanego Audytora oraz:
1) dokumenty potwierdzające kwalifikacje audytora, np. certyfikaty,
2) dokumenty określające zakres zadań i obszar odpowiedzialności audytora,
3) w przypadku kontroli zamówień publicznych dodatkowo dokumenty potwierdzające spełnienie przez audytora warunków w zakresie weryfikacji postępowań o zamówienie publiczne, np. wykaz usług. Pozytywna ocena kandydata przez KPK jest dokumentowana wystawieniem dokumentu potwierdzającego aprobatę audytora
i przekazaniem go do beneficjenta i WST.
W związku z wymogiem uzyskania aprobaty ze strony KPK względem wybranego audytora, umowa z wybranym audytorem zostanie podpisana po uzyskaniu aprobaty KPK.
W przypadku braku akceptacji przez KPK wybranego w postępowaniu audytora procedura wyboru audytora zostanie powtórzona.
-
Warunki płatności
Wypłata wynagrodzenia nastąpi po realizacji zamówienia i przeprowadzeniu audytu,
tj. raportu końcowego, podpisaniu protokołu odbioru i przedłożeniu faktury/rachunku, przelewem na konto podane przez Wykonawcę, w terminie 14 dni od daty wpływu do Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie faktury/rachunku.
-
Termin związania ofertą
Oferent jest związany ofertą w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
-
Wprowadzanie zmian w umowie na etapie realizacji zamówienia
Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w umowie zawartej
z Wykonawcą, który zostanie wybrany w wyniku przeprowadzonego postępowania. Ewentualne zmiany zapisów umowy będą zawierane w formie pisemnego aneksu,
a ponadto będą one mogły być wprowadzane w przypadku wystąpienia okoliczności,
o których mowa poniżej:
1) wystąpienia uzasadnionych zmian w zakresie i sposobie wykonania przedmiotu zamówienia;
2) wystąpienia obiektywnych przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy;
3) wystąpienia okoliczności będących wynikiem działania siły wyższej;
4) zmiany istotnych regulacji prawnych;
5) zmian w zawartej umowie o dofinansowanie,
6) gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację Umowy,
7) wynikną rozbieżności lub niejasności w Umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana Umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony.
-
Postanowienia końcowe
Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
-
żądania szczegółowych informacji i wyjaśnień od Wykonawców po otrzymaniu ofert,
-
wyłącznej interpretacji zapisów zawartych w zapytaniu ofertowym,
-
unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
-
Załączniki do ogłoszenia
1) Załącznik nr 1 – Wzór oferty
2) Załącznik nr 2 – Wykaz osób skierowanych do realizacji usługi
3) Załącznik nr 3 – Oświadczenie o spełnianiu wymagań określonych w pkt. 7.1. ppkt 1-3
4) Załącznik nr 4 – Oświadczenie o bezstronności i poufności (wersja w języku polskim i angielskim) podpisane przez audytora/każdego z audytorów oddzielnie
5) Załącznik nr 5 – Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych
z Zamawiającym
6) Załącznik nr 6 – Klauzula RODO
7) Załącznik nr 7 – Wzór listy sprawdzającej aprobaty audytora
8) Załącznik nr 8 – Wzór umowy