Darmowe warsztaty: O dostępności. Współpraca z osobami z niepełnosprawnością (specyfika różnego rodzaju niepełnosprawności, nazewnictwo, etykieta).
PROWADZĄCE:
Ilona Król – od 9 lat pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Jest osobą wspierającą self-adwokatów czyli osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które są rzecznikami własnych spraw. Prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego, autoprezentacji, komunikacji, budowania zespołu, również z elementami dramy (ukończony kurs Trening Dramy). Redaguje teksty w języku łatwym do czytania i zrozumienia (ukończone szkolenie „ETR w praktyce. Tworzenie tekstów łatwych do czytania i zrozumienia jako zapewnienie dostępności informacyjno–komunikacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami”). Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Bernadeta Szczypta – dziennikarka, politolożka, trenerka, działaczka społeczna. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od 2014 roku jest osobą wspierająca self-adwokatów w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Jest trenerką rozwoju osobistego, wystąpień publicznych, autoprezentacji i komunikacji medialnej (także z elementami dramy). Autorka książki "Kiedy się odważysz. Inspirujące historie o self-adwokatach", w której osoby z niepełnosprawnością intelektualną opowiadają o swoim życiu. Laureatka ogólnopolskiej nagrody "Dziennikarz bez barier" w Konkursie Lodołamacze. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Dramowej Akademii Wolontariackiej.
TERMIN: 15.11.2021 (poniedziałek)
GODZ.: 9:00 - 17:00
MIEJSCE: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno, ul. Portiusa 4
Szkolenie kierowane jest do osób pracujących w kulturze. Zgłaszać się mogą także osoby, które nie pracują w instytucjach kultury - zarówno mieszkające w Krośnie, jak i w innych miejscowościach regionu.
ZAPISY: LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO
Projekt “ZOOM. Na kulturę” zakłada podniesienie kompetencji kadr kultury w Krośnie: pracowników samorządowych instytucji kultury oraz osób ze środowiska animatorów i artystów. W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl edukacyjnych warsztatów kompetencyjnych. Dodatkowo zrealizowane zostaną dwie wizyty studyjne w ośrodkach kulturalnych województwa małopolskiego i lubelskiego.
Warsztaty prowadzone będą metodami angażującymi uczestników i uczestniczki do interakcji i wspólnej pracy. Do ich prowadzenia zaproszone zostały osoby z bogatym doświadczeniem, rozpoznawalne i cenione w ogólnopolskim środowisku, posiadające nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także umiejętność pracy z zespołem i łatwość w przekazywaniu wiedzy.
Pomysł na realizację projektu oraz tematów szkoleń był efektem wspólnej pracy podczas spotkania na którym obecni byli przedstawiciele samorządowych instytucji kultury oraz Wydziału Kultury i Sportu UM Krosna. Tematy szkoleń i warsztatów dotyczą min. wizji i misji instytucji, dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami, edukacji i pedagogiki, marketingu i PR w kulturze, rozwiązywania sporów czy budowania wspólnych strategii, komunikacji i współpracy.
Oprócz podniesienia kompetencji krośnieńskich działaczy kultury, efektem projektu będzie również nawiązanie partnerskiej sieci relacji pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami zadania.
„ZOOM. Na kulturę” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wnioskodawcą oraz operatorem zadania jest Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie a partnerami: Gmina Miasto Krosno, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.
Aby zarejestrować się na szkolenie w ramach projektu kliknij TUTAJ.