Szkatułka pełna sztuki
Cykliczne warsztaty z historii sztuki dla młodych uczestników w wieku 10-14 lat,
Wielkość grupy: 10 osób
Pierwsze zajęcia (z cyklu 8 spotkań): wtorek, 7 marca 2023.
Galerie też kiedyś były małe, mieściły się w szufladach i szafach, a dopiero potem urosły do dużych budynków z wielkimi salami pełnymi dzieł sztuki. Jak stworzyć swoją własną galerię, i to od małego?
W czasie cyklu zajęć, przykładem pierwszych miłośników sztuki, stworzymy własną kolekcję dzieł i zamkniemy ją w specjalnie przygotowanej na zajęciach gablocie – mini galerii, która będzie się rozrastać wraz z każdym spotkaniem. Może będzie to początek nowej galerii sztuki?
W czasie każdych z zajęć będziemy opowiadać o najciekawszych i najważniejszych dziełach w historii sztuki. Wyciągniemy z nich nie tylko fascynujące historie o artystach i sztuce, ale też niecodzienne pamiątki – „eksponaty” niemalże wyjęte wprost z omawianego dzieła, z którymi będziemy pracować i potem wkładać je do szkatułki.
Zasiejemy słoneczniki dla Vincenta van Gogha, będziemy nakładać złote płatki na ozdobne liście akantu oraz szukać dobrej zabawy na starych obrazach z grami. Będziemy uczyć się uważności i w przystępny sposób omawiać i pokazywać najważniejsze motywy w historii sztuki.
Tematy planowanych zajęć w ramach cyklu „Szkatułka pełna sztuki”:
- Urządzamy gabinet miłośnika sztuki – 7 marca
- Siejemy słoneczniki dla Vincenta van Gogha – 14 marca
- Zaglądamy do pracowni barokowego malarza – 21 marca
- Poznajemy dziewczynę z perłą – 28 marca
- Odkrywamy pracownię alchemika kolorów – 4 kwietnia
- Od A do Z, czyli złocimy akanty –11 kwietnia
- W co bawią się obrazy – 18 kwietnia
- Tworzymy zielnik dla Wyspiańskiego – 25 kwietnia
Im więcej zajęć, tym szkatułka (i głowa) będzie pełniejsza sztuki, w związku z czym zachęcamy do uczestnictwa w pełnym cyklu zajęć.
Osoba prowadząca:
Katarzyna Solińska – historyczka sztuki i muzeolożka. Edukatorka historii sztuki w BWA Krosno. Autorka projektów i edukatorka w programie-wystawie „Formy podstawowe” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz cyklu edukacyjnym „Archi-przygody” Narodowego Centrum Kultury. Dwukrotna laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz konkursu w ramach konferencji „Sztuka edukacji. Sztuka zaangażowania” organizowanego przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki.
Termin zajęć:
- każdy wtorek, godzina 18:00.
Pierwsze zajęcia: wtorek, 7 marca 2023.
Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4, Pracownia artystyczna (II piętro).
Koszt jednorazowych zajęć: 40,00 zł od osoby
Pakiet/cykl 4 zajęć następujących po sobie: 120,00 zł
Pakiet/ cykl za całość - 8 zajęć: 220,00 zł
Należność za zajęcia płatna z góry przelewem na konto bankowe BWA z tygodniowym wyprzedzeniem, a brak płatności będzie skutkował przyjęciem na zajęcia innego uczestnika.
Bank Pekao S.A.
08 1240 2311 1111 0010 6149 8669
Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem tel.: 13 43 261 87, lub na adres e-mail: galeria@bwakrosno.pl