Zapraszamy do korzystania z programu edukacyjnego do wystawy “DNI AUTORSKIE - WYSTAWA FOTOGRAFII SŁUCHACZEK I SŁUCHACZY PSAK”
Co w programie?
Lekcje ze sztuką dostosowane dla każdej grupy wiekowej, podczas których spojrzymy na fotografię jak na język – pełen znaków, emocji i subtelnych przekazów.
Co przygotowaliśmy?
Światło i cień w moich rękach | 3-6 lat
Najmłodsi i najmłodsze zanurzą się w świat czerni i bieli, inspirując się fotografiami prezentowanymi na wystawie. Dzieci poznają węgiel rysunkowy, który jest miękki, brudzący, a przede wszystkim zostawiający mocny ślad. Rysując cienie, kształty i linie, będą odkrywać jak z samych odcieni można opowiadać historie i budować obrazy. W centrum znajdzie się zabawa fakturą, ruchem ręki i obserwacją światła.
Razem w krajobrazie | 7-10 lat
Podczas spotkania stworzymy jeden wielki, wspólny pejzaż – czarno-biały świat pełen kontrastów i różnych form. Każda osoba dołoży swój element, a na koniec... dorysuje siebie. Gdzie się umieścisz? Na górze wzgórza, pod drzewem, a może pośrodku rzeki? Zastanowimy się, co to znaczy być częścią wspólnego dzieła. Tak jak artystki i artyści na wystawie – razem stworzymy coś wyjątkowego, gdzie każdy ma swój ślad, swoje miejsce i swój głos.
Z różnych stron | 11-15 lat
Czy światło może opowiadać o człowieku? Podczas spotkania osoby uczestniczące wykonają zestaw zdjęć: cała postać, twarz, detal ciała, detal twarzy – wszystko przy różnych typach światła i w różnych kadrach. Porozmawiamy o tym, jak światło, cień i perspektywa wpływają na odbiór fotografii i jakie historie mogą się za nimi kryć. Wspólnie poszukamy odpowiedzi, czy jeden obraz wystarczy, by kogoś poznać – czy może trzeba wielu punktów widzenia.
Opowieść w 10 sekund | 16-19 lat
Czy pięć zdjęć wystarczy, by opowiedzieć historię? W czasie lekcji osoby uczestniczące stworzą krótkie animacje fotograficzne. Będą to osobiste mikroopowieści złożone z pięciu kadrów. Będziemy pracować z rytmem, światłem i kompozycją. Na zakończenie zorganizujemy wspólny pokaz, by zobaczyć, jak różnorodne i poruszające mogą być historie zamknięte w kilku prostych obrazach.
Dla kogo?
Zapraszamy grupy zorganizowane, przedszkolne i szkolne. Zajęcia są dopasowane do każdej grupy wiekowej i jej potrzeb.
Jak liczna może być grupa?
Najlepiej i najowocniej pracuje się w grupie do 25 osób, jednak jeśli grupa jest większa, a osoby chętne do udziału prosimy o informację.
Jak długo trwa lekcja?
Lekcja trwa 1 godzinę zegarową, a uczestnictwo jest możliwe w następujących terminach:
- Poniedziałek (28 kwietnia), godz. 8:00 – 14:00
- Poniedziałek (28 kwietnia), godz. 8:00 – 14:00
- Wtorek (29 kwietnia), godz. 8:00 – 14:00
- Środa (30 kwietnia), godz. 12:00 – 14:00
- Poniedziałek (5 maja), godz. 8:00 – 14:00
- Wtorek (6 maja), godz. 8:00 – 14:00
- Środa (7 maja), godz. 12:00 – 14:00
- Czwartek (8 maja), godz. 8:00 – 14:00
- Piątek (9 maja), godz. 8:00 – 14:00
Rezerwacje:
Osobą kontaktową jest edukatorka BWA Joanna Śnieżek - prosimy o kontakt i rezerwację na adres e-mail: j.śnieżek@bwakrosno.pl lub telefonicznie na numer 531-305-569.
Dodatkowe informacje:
Koszt zajęć: 100 zł/grupa.